Wniosek o rejestrację bloga – złożony

Zgodnie z obietnicą, wysłałem dziś wniosek o rejestrację tego bloga jako czasopisma. Zobaczymy, czy Sąd Okręgowy zezwoli na jego rejestrację czy też uzna, że blog, to nie jest przekaz drukiem, dźwiękiem lub dźwiękiem i obrazem i oddali wniosek.

Komentarzy 13 to “Wniosek o rejestrację bloga – złożony”

 1. natenczas Says:

  Cyt „Uzasadnienie tego precedensowego postanowienia jest już napisane, ale brakuje podpisów wszystkich sędziów. Jak dowiedzieliśmy się w SN, można się z nim będzie zapoznać po 10 września.”
  http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070829/prawo/prawo_a_2.html
  Zobaczymy …dzięki 🙂

 2. Olgierd Says:

  O proszę, nie wiedziałem, że Ty też .

 3. SunSet Says:

  i bez potrzeby…
  traktujac ten blog jak gazete, trafia do obiorocow na calym swiecie i kazdy moze to czytac… ale nie wydajesz jej w Polsce! bo server nie stoi w Polsce*;)
  Ty tylko kierujesz to do Polakow przez jezyk strony 😉

  *a moze i lezy w Polsce… ale jedn ch… ;p to jest kolejny glupi przepis ktorego nikt nie bedzie egzekfowac… bo jak sobie wyobrazacie sprawdzenie kilkunastu tys. stron czy jest zarejestrowana (a pewnie 99% by nie bylo) i dowiadywac sie kto jest wlascicielem ? lol ;d

 4. Tomasz Waszczyński Says:

  Moim zdaniem położenie serwera nie ma nic do rzeczy, skoro redakcja mieści się w Polsce, a serwis jest przeznaczony głównie dla Polaków.

 5. SunSet Says:

  a zobacz to tak…
  jestes w Niemczech tam wydajesz gazete po polsku i tam nie ma takiego prawa… a Polacy do ciebie przyjezdzaja i kupuja ta gazete 😉
  tak jest z serverem jest gdzie indziej a Ty sie z nim tylko laczysz z Polski 😉

 6. Tomasz Waszczyński Says:

  Analogia chybiona jak dla mnie. To już prędzej tak: jesteś w Polsce i wysyłasz do drukarni w Niemczech zlecenie druku czasopisma, które potem rozpowszechniasz w Polsce i za granicą.
  Ze względu jednak na to, że nie widziałem i nie znam podstawy prawnej, zgodnie z którą miejsce położenia serwera miałoby być decydujące, to myślę, że trzeba poczekać aż SO coś zdecyduje.

 7. Kot Behemot Says:

  Server nie znajduje się w Polsce, więc teoretycznie nie podlega polskim organom ścigania – taki był przecież problem z redwatch, nie mogli go zlikwidować, bo znajdował się na zagranicznym serwerze. Tak na marginesie, pomaglowałam speca od prawa prasowego, stwierdził, że to jest w ogóle niezgodne z konstytucją. A ja mam jeszcze weselej, obywatel polski, niezamieszkały w Polsce pisze blog, umieszczony na serwerze znajdującym się w kraju trzecim. Zagadka stulecia: pod jakie prawo podpadam (podobno takiej opcji nasz ustawodawca nie przewidział:).

 8. Olgierd Says:

  Rzecz w tym, że sprawa Red Watch itd. to jest zupełnie inna para kaloszy.

 9. Kot Behemot Says:

  Ja słyszałam głównie tłumaczenia, że nie moga zamknąć, bo serwer nie znajduje się w Polsce. Wiecie, to by nawet można zastosować, mam na myśli ten obowiązek rejestracji, do osób, które piszą zarobkowo – nie zarobkowo w ogóle, ale czerpią korzyści z prowadzenia tego bloga. I tak np. Agata Passent, która prowadzi na onet.pl blog pewnie nie robi tego za darmo, więc niech rejestruje, ale gdyby ta sama Agata Passent prowadziła bloga jako Pszczółka Maja i nic z tego nie miała – to spoko. Chociaz jeśli zarabia, to i tak to musi być zarejestrowane… No nie wiem. Wiecie, ja się zgadzam, że ten przepis jest nie do wyegzekwowania, boję się tylko jego egzekwowania wybiórczego – komuś nie przypasuje treść strony i zawsze ma na autora „haka”. Czekam niecierpliwie na odpowiedź sądu;)

 10. natenczas Says:

  Co,poniektórzy uwazaja,ze mając stronę na zagranicznym serwerze,nioe odpowiadają za nią i nie muszą jej rejestrować.
  Ja uważam przeciwnie…skoro jest się Polakiem,trzeba szanować nasze prawo,chociażby byłoby bzdurne.

  Co nie zmienia faktu,że ta ustawa jest do bani.

  ps.ponoć już coś tam uchwalono ? Czy ktoś coś słyszał ? Może jeszcze poczekamy ?

  Cyt “Uzasadnienie tego precedensowego postanowienia jest już napisane, ale brakuje podpisów wszystkich sędziów. Jak dowiedzieliśmy się w SN, można się z nim będzie zapoznać po 10 września.”

  Pozdr.

 11. Tomasz Waszczyński Says:

  Moim zdaniem miejsce serwera nie ma znaczenia. Ważne jest, gdzie się mieści siedziba redakcji.
  Poza tym niczego nie uchwalono, postanowienie SN jest tu, a poza tym interesujące wnioski pojawiają się w komentarzach do tego wpisu.

 12. Romek Says:

  Czy zmieniło się coś?

  Mam pytanie. Czy sąd tylko rejestruje stronę czy wtrąca się także do jej zawartości merytorycznej i źródeł informacji na niej zawartych? Chodzi o darmową stronę amatorską.

 13. Anonim Says:

  no no i dupa sroaka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: